Аферата „Мафија 2“ се шири: Мета обвинува за иста мрежа во Албанија, како македонската


Албанскиот претседател Илир Мета на попладневната прес-конференција искажа сериозни обвиненија дека во округот Корча на „лица со рекордни криминални досиеја им ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против 11 луѓе за злоупотреби при издавање пасоши, соопшти ОЈО на 7-ми април за случајот познат како ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Собранието попладнево не ја прифати иницијативата на Алијанса за Албанците и Алтернатива, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, за отповикување од функцијата на министерот ...
| | веќе видена | слични

„Министерот Спасовски ја “преживеа” интерпелацијата, “јунаците” кои бараа отповикување на Спасовски повторно избегаа од Собранието“, вака политичкиот ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја напушти седницата за интерпелацијата на министерот Спасовски поднесена од Алијанса на Албанците и Алтернатива. Пратеничката група се ...
| | веќе видена | слични

Попладнево во Собранието на РМ по пауза од 15 минути продолжи седницата на која што беа останати уште 24 точки на дневен ред. Меѓу нив беше и интерпелацијата ...
| | веќе видена | слични

Секогаш е добро кога заедно разговараме за проблемите и секако дека можеме да извлечеме многу поуки и од оваа дебата како да продолжиме подобро во наредниот ...
| | веќе видена | слични

„За" интерпелацијата гласаа 11 пратеници, 60 „против", а немаше воздржани. Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ не учествуваа во дебатата и не гласаа. ...
| | веќе видена | слични

Собранието го заврши претресот за интерпелацијата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски поднесена од Алијанса за Албанците и Алтернатива, а за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Колективен имунитет до крајот на летото, очекува министерот за здравство Венко Филипче. Тој, како што изјави во вчерашното интервју на Радио Слободна Европа, ...
сите 482 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Додека ние објавуваме скандал со набавка на противпожарна скала од 1.7 милиони евра, двојно повеќе од таа во Загреб, замислете зетот на секретарот на Шилегов ...
сите 211 | | | веќе видена

Вакциналните пунктови имаат толеранција за граѓаните кои ќе го испуштат терминот за вакцинирање. „А1он„ од Министерството за здравство побара објаснување како ...
сите 94 | | | веќе видена

Одбележувајќи го Светскиот ден за слобода на медиумите – 3 мај, денес во услови на светска здравствена криза, повеќе од кога и да е претходно стана јасно ...
сите 111 | | | веќе видена

Синоќа на подрачјето на Центар полициски службеници од СВР Скопје привеле малолетник од Скопје, затоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аферата „Мафија 2“ се шири: Мета обвинува за иста мрежа во Албанија, како македонската

Од:
До кого (е-маил):
Порака: