ТРИ МИЛИОНИ ДОЗИ НА ВАКЦИНИ се дадени во Србија, наскоро 2 милиони ревакцинирани

Србија надмина три милиони дадени дози на вакцини, а наскоро ќе има над 1,8 милиони дадени ревакцинации, рече претседателот на Србија, Алесандар Вучиќ.– Во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
4 копии

„Тоа што се случува во Индија не е бран туку е ѕид: графиконите кои ја покажуваат стапката на заразени и починати, имаат криви линии кои се лансираат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Синоќа околу 22.05 часот на локален пат над тетовското село Камењане, полициски службеници на СВР Тетово пронашле две вреќи со марихуана. Извршен е увид, а ...
сите 225 | | | веќе видена

Битиќи: Трговските објекти во недела ќе може да работат во една смена, а работниците ќе добиваат 100 отсто повисока дневница Во изминатите неколку години ...
сите 129 | | | веќе видена

Во Црна Гора околу 10.000 лица примиле вакцина првиот ден од масовната вакцинација, што е 1,5 проценти од вкупното население во земјата, соопшти денеска ...
сите 497 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 137 | | | веќе видена

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРИ МИЛИОНИ ДОЗИ НА ВАКЦИНИ се дадени во Србија, наскоро 2 милиони ревакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: