Се очекува поскапување на месото и месните производи

Цената на лебот е многу чувствителна тема, па затоа не е чудно што ниту еден од мелничарите или поголемите фурни, не сакаше јавно да одговори на прашањето на ...
| | веќе видена | слични

На една седмица пред големиот верски празник Велигден, цените на кичевскиот зелен пазар се нешто повисоки од претходниот период, додека понудата е просечна и ...
| | веќе видена | слични

Порастот на цените ќе ги остави полупразни трпезите за пролетните празници. Нови цени имаат имаат лебот, шеќерот, овошјето и зеленчукот. Додека ние секој ден ...
| | веќе видена | слични

Башиноселци, најголемите одгледувачи на млад кромид во Македонија, годинава се задоволни од откупната цена. После десетина години, оваа, за прв пат се пофалија ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните да не се грижат, за Велигден ќе има јагнешко месо, но ќе биде поскапо, вели Скендер Аме, претседател на Здружението на сточари „Дешат“ од Дебар. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Во земјава пристигнаа уште 100.000 вакцини од кинески „Синофарм“ донација од кинеската Армија. Надлежните се надеваат дека со оваа значителна количина на ...
сите 286 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден изрази голема загриженост до израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во врска со ескалацијата на насилството, потврдувајќи ...
сите 511 | | | веќе видена

По најавите на премиерот и вицепремиерот Зоран Заев и Љупчо Николовски дека власта нема да дозволи да се уриваат 50.000 дивоградби, домови на сиромаштијата, по ...
сите 248 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска преку својот фејсбук профил информира дека т ермини за вакцинација добиле сите граѓани над 40-годишна возраст од ...
сите 244 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 311 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 501 | | | веќе видена

Да бидеме искрени пред граѓаните, тие добро ги следат сите чекори наши како политичари и вреди да се спомне дека доколку барем за миг ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 161 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров за грчкиот дневен весник „Та Неа“ изјави дека Грција е многу важен трговски партнер и во Северна Македонија имаме големи грчки ...
сите 481 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се очекува поскапување на месото и месните производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: