Венгер за ЕСЛ: Тоа е само една лоша идеја, фудбалот мора да остане обединет


Французинот освен што вели дека тоа е една лоша идеја, додава дека истата воедно претставува и опасност за Премиерлигата, повика на обединетост. Останато ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тренерот на Челзи, Томас Тухел го критикуваше новиот формат за Лигата на шампионите. – Не сум сигурен дека ми се допаѓа. Гледам дека има уште повеќе ...
| | веќе видена | слични

Германскиот стручњак, Томас Тухел зборуваше за реформата во Лигата на шампионите што ќе се случи, и ја спореди со Суперлигата, која траеше дури 48 часа. – Не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Реал Мадрид стравува од одмазда од Европската фудбалска федерација поради учеството во Суперлигата. Според „Ел Чирингито“, во таборот на „кралевите“ постои ...
| | веќе видена | слични

Новоформираната фудбалска Суперлига први ја напуштија англиските клубови, откако под притисок на британската јавност и влада, се откажаа само 48 часа по ...
| | веќе видена | слични

Нема да зачуди доколку триото клубови кои и натаму не отстапуваат од Суперлигата, го извлечат најдебелиот крај од санкциите кои се на повидок од страна на ...
| | веќе видена | слични

Јувентус, Интер и Милан повеќе сакаа, остатокот од Италија се исплаши дека ќе добие помалку и засекогаш ќе ја загуби финансиската трка со трите најголеми клуба ...
| | веќе видена | слични

Обидот за формирање на Суперлига во европскиот фудбал не се покажа успешен, но италијанските фудбалски власти смислија добар план за да ги спречат своите ...
| | веќе видена | слични

Суперлигата беше тема број еден во светот на спортот минатата недела. Иако не заживеа, за овој проект ќе се зборува во наредниот период. Од 12-те клуба, четири ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 250 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Виктор Јакимовски Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има ...
сите 135 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Венгер за ЕСЛ: Тоа е само една лоша идеја, фудбалот мора да остане обединет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: