Венгер за ЕСЛ: Тоа е само една лоша идеја, фудбалот мора да остане обединет


Французинот освен што вели дека тоа е една лоша идеја, додава дека истата воедно претставува и опасност за Премиерлигата, повика на обединетост. Останато ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тренерот на Челзи, Томас Тухел го критикуваше новиот формат за Лигата на шампионите. – Не сум сигурен дека ми се допаѓа. Гледам дека има уште повеќе ...
| | веќе видена | слични

Германскиот стручњак, Томас Тухел зборуваше за реформата во Лигата на шампионите што ќе се случи, и ја спореди со Суперлигата, која траеше дури 48 часа. – Не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Реал Мадрид стравува од одмазда од Европската фудбалска федерација поради учеството во Суперлигата. Според „Ел Чирингито“, во таборот на „кралевите“ постои ...
| | веќе видена | слични

Новоформираната фудбалска Суперлига први ја напуштија англиските клубови, откако под притисок на британската јавност и влада, се откажаа само 48 часа по ...
| | веќе видена | слични

Нема да зачуди доколку триото клубови кои и натаму не отстапуваат од Суперлигата, го извлечат најдебелиот крај од санкциите кои се на повидок од страна на ...
| | веќе видена | слични

Јувентус, Интер и Милан повеќе сакаа, остатокот од Италија се исплаши дека ќе добие помалку и засекогаш ќе ја загуби финансиската трка со трите најголеми клуба ...
| | веќе видена | слични

Обидот за формирање на Суперлига во европскиот фудбал не се покажа успешен, но италијанските фудбалски власти смислија добар план за да ги спречат своите ...
| | веќе видена | слични

Суперлигата беше тема број еден во светот на спортот минатата недела. Иако не заживеа, за овој проект ќе се зборува во наредниот период. Од 12-те клуба, четири ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 617 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Северна Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во ...
сите 608 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Венгер за ЕСЛ: Тоа е само една лоша идеја, фудбалот мора да остане обединет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: