Рестриктивни мерки продолжуват уште една недела, стигаат 10 иљади вакцини од „Фајзер“


Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
| | веќе видена | слични

Австралија до 15 мај ќе ги прекине сите директни патнички летови од Индија поради големиот број на лица заразени со коронавирусот во земјата, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралија ќе ги суспендира директните патнички летови од Индија до 15 мај, поради зголемениот број на заболени од коронавирус, изјавил премиерот Скот Морисон. ...
| | веќе видена | слични

Индија се соочува со страшен втор бран на пандемијата на коронавирусот. Поради големиот број смртни случаи, индиските власти се принудени да прават масовни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 808 тестирања, а регистрирани се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 335 | | | веќе видена

Концепција за дигитализација со која ќе се укинат учебниците во основното образование нема да дозволиме да се спроведе. Масовните протести на родителите, ...
сите 253 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рестриктивни мерки продолжуват уште една недела, стигаат 10 иљади вакцини од „Фајзер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: