Починаа 35 луѓе, има и 135 нови случаи на коронавирусот


3 копии

Австралија до 15 мај ќе ги прекине сите директни патнички летови од Индија поради големиот број на лица заразени со коронавирусот во земјата, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралија ќе ги суспендира директните патнички летови од Индија до 15 мај, поради зголемениот број на заболени од коронавирус, изјавил премиерот Скот Морисон. ...
| | веќе видена | слични

Индија се соочува со страшен втор бран на пандемијата на коронавирусот. Поради големиот број смртни случаи, индиските власти се принудени да прават масовни ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информираше дека во изминатото деноночие починале уште 37 лица од коронавирус во Македонија. 11 од нив се од Скопје (48г, 61г, 61г, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се помасовна станува поддршката на иницијаторите кои минатиот четврток покренаа бојкот на наставата во училиштата поради носењето на новиот закон за учебници ...
сите 292 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев.На програмата ќе бидат дела од ...
сите 105 | | | веќе видена

Полициски службеници синоќа во 21.00 часот на ул.„Прилепска“ во Битола, го лишиле од слобода И.Л.(38) од Битола. Од МВР денеска соопштија дека при преглед кај ...
сите 349 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 51 | | | веќе видена

Челси одигра фантастична партија, со 2-0 го победи Реал Мадрид и со вкупни 3-1 се пласираше во големото финале од Лигата на шампионитее. Англија Челси не само ...
сите 280 | | | веќе видена

Од следната недела е можно олабавување на рестриктивните мерки, ако продолжи да паѓа бројот на заразени од ковид. Епидемијата полека стивнува, во ек е ...
сите 419 | | | веќе видена

Владата ќе плати половина милион евра за некој да осмисли и да реализира две кампањи: за успешна вакцинација и за борба против корупција. На сајтот на Бирото ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Починаа 35 луѓе, има и 135 нови случаи на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: