ВМРО-ДПМНЕ: Помошта ќе беше изгласана и без пратениците во скафандери


СДСМ не го стави на дневен ред законот за економска помош во четвртокот, за да може да прави театар во скафандери. Владејачкото мнозинство и Талат Џафери како ...
| | веќе видена | слични

Интерпелацијата како механизам е малку комплициран, бидејќи зависи од мнозинството во Собранието. Кога ќе поднесе некоја партија интерпелација кај неа паѓа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вака почна да се пишува уште една црна страница во историјата на Македонија. Со добро скроен план за преземање на власта надвор од деловникот Зоран Заев со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски смета дека едно од излезните решенија за намалување на политичката криза се избори. Дента кога ...
| | веќе видена | слични

Господине Мисајловски, со невлегувањето во собраниската сала за да не се обезбеди кворум, вашата пратеничка група дефакто ја блокира работата на Собранието. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Само во текот на вчерашниот ден се вакцинирани 14.976 граѓани. Вкупно 318.793 граѓани изразиле желба да се вакцинираат. Расте интересот за вакцинација на ...
сите 618 | | | веќе видена

Бројот на жртвите во вчерашното пукање во училиштето во Казан се зголеми на девет, додека бројот на повредени се зголеми на 23, соопшти денеска претседателот ...
сите 98 | | | веќе видена

Бугарија ја убедува ЕУ дека однесувањето на „една земја кандидат“ не е нејзин билатерален, туку проблем на ЕУ, бидејќи е спротивно на принципите врз кои е ...
сите 455 | | | веќе видена

Рано утрово во Македонија од Централноафриканската Република пристигна македонскиот потполковник кој има симптоми на коронавирус. Веднаш бил сместен на ...
сите 67 | | | веќе видена

Доколку Бранко Црвенковски има идеја, ако е политички нереализиран или пак, оставил нешто нереализирано додека бил на политички или партиски позиции, а не го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Помошта ќе беше изгласана и без пратениците во скафандери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: