Главниот извршен директор на Халкбанк Турција, Осман Арслан ја посети компанијата Халк Осигурување АД Скопје, со цел давање комплетна поддршка на осигурувањето во Северна Македонија

Главниот извршен директор на Халкбанк Турција, г-дин Осмaн Арслан најголем поддржувач на економскиот развој на Северна Македонија и регионот. Во посетата, чија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска прими претставници на HTEC Group, американска компанија за софтверско инженерство, која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска прими претставници на американската компанија за софтверско инженерство HTEC Group, а главниот оперативен директор на групацијата, ...
| | веќе видена | слични

Голем експеримент за работа од дома, кој е предизвикан од пандемијата со Ковид-19, го подели мислењето во корпоративниот свет и предизвика бесконечно долги ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Новата компанија, која е дел од меѓународната Infinity групација, веќе ги прави првите чекори кон остварувањето на целта – да ги донесе светските трендови во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. ...
сите 643 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

За посета на угостителските објекти, црквите, кината и театрите, трговските центри и моловите, за фитнес центрите, училиштата за танц, за домовите за стари ...
сите 93 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 76 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главниот извршен директор на Халкбанк Турција, Осман Арслан ја посети компанијата Халк Осигурување АД Скопје, со цел давање комплетна поддршка на осигурувањето во Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: