Туристичко-угостителскиот сектор ќе протестира до исполнување на барањата


Туристичко-угостителскиот сектор од утре напладне почнува со протести пред Министерството за финансии кои ќе траат се до исполнување на нивните барања. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Четиринаесет месеци туристичко-угостителскиот сектор се бори со предизвици кои ги создава кризата предизвикана од пандемија и недоволната и ненавремената ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со протестите пред Министерството за финансии и денеска пред Владата, угостителите од рестораните, кафулињата, ноќните клубови, рестораните за свадби, ...
| | веќе видена | слични

Досегашната поддршка не е доволна, со оглед на рестрикциите и забраните за работа, егзистенцијата на многу фирми и семејства е доведена во прашање, порачаа ...
| | веќе видена | слични

Tуристичко-угостителскиот сектор денеска од протестот пред владата побара да се исполнат нивните барања за континуирана поддршка бидејќи како што велат за 14 ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Време зa читање: 3 минути Независната угостителска комора (НУК) достави Иницијатива до Народната банка за промена на законските акти и прописи со што ќе им се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 26. април 2021 (ИНПРЕС) – Независната угостителска комора бара одложување репрограмирање на сите доспеани обврски по основ кредити и камати во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Реализацијата на шестиот пакет економски мерки за неповратна финансиска помош и поддршка на угостителската индустрија ќе им овозможи делумно на угостителите ...
| | веќе видена | слични

Угостителската комора покрена иницијатива за промена на законска регулатива, одлуки, акти и останати законски прописи за овозможување на банките да направат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 257 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска му соопшти на американскиот претседател Џо Бајден дека Израел „прави се за да избегне повреда на луѓе кои не се ...
сите 482 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

„Унгарија е безусловен и посветен поддржувач на евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Дадовме безусловна поддршка и за вашето членство во НАТО, и ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристичко-угостителскиот сектор ќе протестира до исполнување на барањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: