Во Македонија недостасуваат „добри компании“ кои профитот би го поделиле со вработените


Секоја компанија вреди толку колку што вредат нејзините работници. Меѓутоа кога единствената цел на компаниите е профитот, ова останува само флоскула. Профитот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Програмата за развој на Обединетите Нации (УНДП) ќе ги поддржи планираните реформи во насока на унапредување на фискалната децентрализација во земјава и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за финансии, претставувано од министерот Фатмир Бесими и постојаната претставничка на УНДП во земјава Нарин Сахакјан денеска потпишаа Меморандум ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Домашните препознатливи брендови Стоби флипс,Атлантис и Цевитана во изминатите години станаа подеднакво вкусни и на купувачите во триесетина земји во светот. ...
| | веќе видена | слични

„Само површен поглед врз телевизиите покажува дека сите се останати на нивото на „А1“ од 2010-та, а денес сме 2021-ва, што не е многу пофално, па дури е и ...
| | веќе видена | слични

Спроведување на Accelerate2030 – најголемата светска програма за поддршка на претприемачи од земји во развој при развивање на решенија врзани со остварување на ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата зе е-трговија на Македонија, неодамна на Годишното Собрание ја претстави годишната програма за 2021 година, во која се дава посебен фокус на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 635 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 332 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 226 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија недостасуваат „добри компании“ кои профитот би го поделиле со вработените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: