Угостителите и туристичките агенции утре излегуваат на протест


9 копии

Време зa читање: 3 минути Независната угостителска комора (НУК) достави Иницијатива до Народната банка за промена на законските акти и прописи со што ќе им се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ќе протестираат угостителите, туристичките работници, сметководителите, танцовите училишта и други. За досегашни собири пред Министерството за финансии велат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Текстилната индустрија на удар од пандемијата. Локдаунот во Германија и во останатите земји на ЕУ, каде што македонските компании од овој сектор извезуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 26. април 2021 (ИНПРЕС) – Независната угостителска комора бара одложување репрограмирање на сите доспеани обврски по основ кредити и камати во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Реализацијата на шестиот пакет економски мерки за неповратна финансиска помош и поддршка на угостителската индустрија ќе им овозможи делумно на угостителите ...
| | веќе видена | слични

Угостителската комора покрена иницијатива за промена на законска регулатива, одлуки, акти и останати законски прописи за овозможување на банките да направат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ковид-кризата наметна ограничени услови за работа, во која прометот е намален над 80 отсто. Државната поддршка е неопходна за туристичко-угостителскиот сектор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 601 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 222 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите и туристичките агенции утре излегуваат на протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: