УЕФА за Супер лигата: Ние ќе го спречиме овој циничен проект


Првиот човек на УЕФА, Александер Чеферин понатаму продолжува да ги напаѓа клубовите кои сакаа да формираат ново натпреварување, европска Суперлига. Најголемиот ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на УЕФА најави жестоки казни за трите клуба кои се уште не се откажале од идејата за Суперлигата. Тоа се Реал Мадрид, Барселона и Јувентус. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервју со британскиот „Дејли мејл“, претседателот на УЕФА, Александер Чеферин тврди дека 12-те клубови кои се обидоа да ја формираат Европската Суперлига ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на УЕФА, Александар Чеферин, повторно гласно ги критикуваше првите луѓе на Реал Мадрид и на Јувентус, кои остануваат на ставот за одржување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас. Само така, со заедничка одговорност ...
сите 564 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти, или пак, дозвола за работа ...
сите 396 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Палестинците кои живеат покрај северната и источната граница на Појасот Газа почнале денеска да ги напуштаат своите домови поради жестоките израелски ...
сите 358 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА за Супер лигата: Ние ќе го спречиме овој циничен проект

Од:
До кого (е-маил):
Порака: