Мицкоски: Претседателе Пендаровски доста се криеш бекни нешто


4 копии

ВМРО-ДПМНЕ задоцниле со поднесување на листа на говорници за интерпелацијата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Наместо вчера во 11 часот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на почетокот на своето обраќање пред пратениците на седницата за негова интерпелација, која беше предложена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја напушти денешната седница за интереплација на министерот Оливер Спасовски, и нема да присуствува на гласањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во врска со интерпелацијата за неговата работа што беше поднесена во Собранието рече дека таа претставува ...
| | веќе видена | слични

Со статистики за сработеното, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски кажа дека интерпелацијата во Собрание за него е само можност да промовира што ...
| | веќе видена | слични

Ми поднесувате интерпелација за Сашо Мијалков, а нему постојано му се зголемуваат годините што треба да ги одлежи во затвор, им рече Оливер Спасовски, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 463 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 538 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 510 | | | веќе видена

Во Србија веќе се вакцинирани над 4 милиони граѓани против корона вирусот или точно 4.013.265 лица, а двете дози ги примиле 1 741 148 Срби, објави Б92 . ...
сите 519 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Претседателе Пендаровски доста се криеш бекни нешто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: