Неофицијално полицискиот час продолжува уште една недела


2 копии

Полицискиот час би бил на сила до 15 мај, но не и за Велигден и Рамазан. Дали ќе се отворат летните тераси на угостителските објекти ќе пресече Владата на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Комисијата за заразни болести предлага полицискиот час од среда, 28 април, да почнува од 21 часот и да трае до 5 часот, објави Државната агенција МИА. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Постојните мерки за ограничување на движењето и другите рестрикции и мерки за примена на личната заштита за спречување на ширењето на КОВИД-19 истекуваат утре, ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час наместо од 20, да започнува од 21 часот. Исто така, по три недели, ќе можат да се отворат кафулињата и рестораните, но само терасите и ...
| | веќе видена | слични

Комисијата ќе го достави предлогот до Владата, која за него ќе треба да одлучува на седница. Комисијата за заразни болести денеска имаше состанок, на кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека изминатиот викенд значително е намален притисокот за потребни хоспитализации во однос на она што беше пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје, 26. април 2021 (ИНПРЕС) – Полицискиот час да почнува од 21:00 до 05:00 часот и отворање на летните тераси на угостителските објекти, е предлогот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 564 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 342 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неофицијално полицискиот час продолжува уште една недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: