Бакарот е “новата нафта”

Време зa читање: 2 минути Биткоин изгуби повеќе од 20 проценти од својата вредност во последните десет дена, но тоа можеби не е лошо за неговата долгорочна ...
| | веќе видена | слични

Биткоин изгуби повеќе од 20 проценти од својата вредност во последните десет дена, но тоа можеби не е лошо за неговите долгорочни перспективи. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Вистински шок за инвеститорите. Биткоинот и другите дигитални валути нагло паднаа утрово, бришејќи над 260 милијарди долари од ...
| | веќе видена | слични

На денешното тргување во околу 14:06 часот по пекиншко време, цената на биткоинот изнесувала 49.281,40 долари, што е пад од речиси 10 проценти во последните 24 ...
| | веќе видена | слични

Токму кога помисливме дека криптовалутите се движат исклучиво нагоре и немаа намера да „забават“, падот на биткоинот и другите дигитални валути не потсети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 610 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата, претседателот Пендаровски ќе ...
сите 265 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 239 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 216 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
сите 260 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бакарот е “новата нафта”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: