Бакарот е “новата нафта”

Време зa читање: 2 минути Биткоин изгуби повеќе од 20 проценти од својата вредност во последните десет дена, но тоа можеби не е лошо за неговата долгорочна ...
| | веќе видена | слични

Биткоин изгуби повеќе од 20 проценти од својата вредност во последните десет дена, но тоа можеби не е лошо за неговите долгорочни перспективи. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Вистински шок за инвеститорите. Биткоинот и другите дигитални валути нагло паднаа утрово, бришејќи над 260 милијарди долари од ...
| | веќе видена | слични

На денешното тргување во околу 14:06 часот по пекиншко време, цената на биткоинот изнесувала 49.281,40 долари, што е пад од речиси 10 проценти во последните 24 ...
| | веќе видена | слични

Токму кога помисливме дека криптовалутите се движат исклучиво нагоре и немаа намера да „забават“, падот на биткоинот и другите дигитални валути не потсети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по состанокот со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против Русија, ...
сите 352 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 169 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 282 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бакарот е “новата нафта”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: