Бизнисот бара нови мерки, протестите продолжуваат


8 копии

Независната угостителска комора (НУК) достави Иницијатива до Народната банка за промена на законските акти и прописи со што ќе им се дозволи на комерцијалните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ќе протестираат угостителите, туристичките работници, сметководителите, танцовите училишта и други. За досегашни собири пред Министерството за финансии велат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Текстилната индустрија на удар од пандемијата. Локдаунот во Германија и во останатите земји на ЕУ, каде што македонските компании од овој сектор извезуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 26. април 2021 (ИНПРЕС) – Независната угостителска комора бара одложување репрограмирање на сите доспеани обврски по основ кредити и камати во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Реализацијата на шестиот пакет економски мерки за неповратна финансиска помош и поддршка на угостителската индустрија ќе им овозможи делумно на угостителите ...
| | веќе видена | слични

Угостителската комора покрена иницијатива за промена на законска регулатива, одлуки, акти и останати законски прописи за овозможување на банките да направат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ковид-кризата наметна ограничени услови за работа, во која прометот е намален над 80 отсто. Државната поддршка е неопходна за туристичко-угостителскиот сектор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика Антонио Милошоски денеска соопшти дека за среда во 15:00 часот ќе закаже седница на ...
сите 436 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 655 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 559 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисот бара нови мерки, протестите продолжуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: