Жителите на истокот ќе се имунизираат во штипската сала „Јордан Мијалков“

Спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип ќе биде местото за масовна вакцинација на жителите од истокот. Салата денес е под клуч, но од Здравствениот дом велат ...
| | веќе видена | слични

Околу 1.500 вакцинирања дневно ќе се вршат во спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид која веќе е подготвена да профункционира како регионален центар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Штип, Сашко Николов објави фотографии од спортската сала „Јордан Мијалков“ која се подготвува за масовна вакцинација на граѓаните од ...
| | веќе видена | слични

Спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип е подготвена за спроведување на вакцинацијата на граѓани од сиот источен регион. Градоначалникот на Штип Сашко ...
| | веќе видена | слични

Ќе тече ли работата во новиот регионален центар за имунизација во Штип, како што тоа се прави во Србија од старт, прашуваат граѓаните од истокот на Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медицински сестри и лекари од сите здравствени домови од Истокот ќе ја спроведат масовната вакцинација во Штип, што ќе биде еден од регионалните центри во ...
| | веќе видена | слични

Во спортската сала „Јордан Мијалков" во штипската населба Сењак денеска се поставуваат 25 вакцинални пунктови, а во кои ќе се имунизира населението од ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Лазе Таневски од СДСМ со лична донација се вклучил во опремувањето во вакцинален пункт на салата „Билјанини извори“ во Охрид. Тој на „Фејсбук“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 610 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата, претседателот Пендаровски ќе ...
сите 266 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 239 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 216 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен за РСЕ во Киев, каде што се состана со највисоките лидери на земјата, вклучувајќи го и претседателот Володимир ...
сите 106 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
сите 260 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жителите на истокот ќе се имунизираат во штипската сала „Јордан Мијалков“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: