Мицевски до Џафери: Ова е срамота, следува кривична пријава и одговорност, загрозено е здравјето на сите пратеници


Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, се обрати на Талат Џафери пред почетокот на 36-тата седница. „Подзакноскиот акт не може да ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Интерпелација за работата на првиот човек на полицијата Оливер Спасовски е ставена на дневен ред на седницата во Парламентот. Имено таа е последна точка од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Продолжението на 39-та седница на Собранието, на чиј дневен ред како последна точка е интерпелација за работата на министерот за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични

Интерпелацијата за Спасовски е поднесена од пратениците од Алијанса за Албанците и Алтеранатива, Зиадин Села, Африм Гаши, Скендер Реџепи, Елми Азири, Сурија ...
| | веќе видена | слични

Расправа во собраниската сала и денеска на релација власт опозиција на 39 седница на која пак се наоѓа и точката за интерпелација на министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на вмро-дпмне ќе поднесе предлог закон за дополнување на законот за здравствена заштита со кој се предвидува рефундирање на разликата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски до Џафери: Ова е срамота, следува кривична пријава и одговорност, загрозено е здравјето на сите пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: