Блаже од Кавадарци е момчето кое доби бубрег од Верица Белчовска


2 копии

-Одлично се чувствувам, уште првите два три дена се опоравив од операцијата... 27 годишниот Блаже Сапунџиев деновиве ќе ја напушти хирургија и ќе се врати во ...
| | веќе видена | слични

Таа имаше само 20 години, но и Блаже е млад. На 27 години мораше да оди на дијализа. Сега веќе не. Бубрегот од починатата дваесетгодишна беровчанка Верица ...
| | веќе видена | слични

Немам доволно зборови што можам да искажам кон нејзините родители за таквиот хуман гест. Огромна благодарност чувствувам кон семејството. Животот на младата ...
| | веќе видена | слични

Донорите Емилија Динева од Стар Дојран и Верче Белчовска од Берово го поттикнаа интересот околу органодарителството во Македонија. Нивните семејствата со ...
| | веќе видена | слични

Цела шок соба плачеше по 20-годишната Верица Белчовска, која почина по повеќе од десет дена во кома, откако беше прегазена на пешачки премин во Струмица, вели ...
| | веќе видена | слични

Блаже Сапунџиев од Кавадарци доби бубрег од Верица Белчовска која животот го загуби во сообраќајна несреќа. Тој од болничкиот кревет за емисијата „Ја сакам ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
| | веќе видена | слични

– Чест ми беше да го запознаам семејството на Верица Белчовска чија големина и алтруизам оставаат без зборови, напиша министерот за здравство Венко Филипче кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска регираше на владините постапки околу кампањата за спречување на корупција.„Денес ќе објавиме нов тендер кој го ...
сите 361 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 132 | | | веќе видена

Заседваше и советот за општи работи на ЕУ. Прашањата за проширување на ЕУ и процесот за стабилизација и асоцијација, кој беше дизајниран за земјите по распадот ...
сите 259 | | | веќе видена

Над 5.000 граѓани од источниот и струмичкиот регион го дочекаа својот ред за вакцина. Некои од нив до неа стигнаа преку „Мој термин“, други со трпеливо чекање ...
сите 165 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ги сумираше резултатите од средбите кои во изминатите два дена нашата владина делегацијата ги оствари со највисоките претставници ...
сите 171 | | | веќе видена

Информациските и комуникациски технологии доколку се користат на соодветен начин можат да придонесат за значително подобрување на квалитетот на живот, работа и ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блаже од Кавадарци е момчето кое доби бубрег од Верица Белчовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: