Што стои зад домашниот притвор на Рашковски?


10 копии

Oдбраната на бизнисменот Јордан Камчев преку отворено писмо се обрати до Комитетот на министри на Советот на Европа во кое бара меѓународен мониторинг, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одбраната на бизнисменот Јордан Камчев испрати отворено писмо до 47-те министри за надворешни работи на Совет на Европа. Адвокатот Тони Менкикоски вели дека ...
| | веќе видена | слични

Поради нарушувањето на процедурите и стандардите од стана на македонските правосудни и органи на прогонот и нивниот молк во заштита на законитоста во случајот ...
| | веќе видена | слични

Тргнувајќи од фактот дека Македонија е под мониторинг на Комитетот на Министри при Советот на Европа во делот кој се однесува на примената на мерката притвор и ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска поднесе обвинителен акт против Вера Иванова, сопственичка на компанијата „Диамед“, за кривичните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, информира Министерството за здравство. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а ...
сите 362 | | | веќе видена

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

Што ќе донесе денешната средба на Вила Водно. Шефот на државата Стево Пендаровски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во 15 часот ќе имаат ...
сите 219 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 254 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 177 | | | веќе видена

По серијата изјави на еврокомесарот Вархеји дека е можно Албанија сама да продолжи на европскиот пат доколку С. Македонија не го реши спорот со Бугарија, ...
сите 117 | | | веќе видена

На велешани кои завчера не се појавија на вакцинирање во Кавадарци, вчера не им било дозволено да се вакцинираат во пунктот во Велес, иако Министерството ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што стои зад домашниот притвор на Рашковски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: