Хотелите од Охрид и Струга се договорија, ќе има специјален попуст за Србите

Хотелите во Охрид и Струга од мај до октомври ќе понудат поевтини резервации за српските туристи до 20 отсто, во зависност од должината на престојот. Целта е ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Одлуките за привремено ограничување на копнените граници, како и за забраната за влез на државјани на трети земји, грчката Влада ги продолжи за уште една ...
| | веќе видена | слични

Новата одлука, што претставува продолжување на претходната од минатиот понеделник,  веќе е објавена во Службен весник на Грција и стапува во сила утре во 6 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интересот за летување или воопшто за какво било патување е сведен на минимум, но со оглед на фактот што во моментов буквално сите граници ни се херметички ...
| | веќе видена | слични

Што ќе стои во фамозниот ковид пасош? ЕУ веќе ги има контурите како ке изгледа документот. За преминување на границите ќе треба да се исполни еден од трите ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Од 1 мај, влез во Бугарија ќе биде дозволен на три начини – со потврда за вакцинација против Ковид-19; со негативен PCR или антиген тест; со документ за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Асоцијацијата на туристички агенции на Црна Гора Орхан Хоџиќ вели дека добро тоа што, за разлика од минатата година, границите ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Грција планира да ја укине еднонеделната изолација за туристите од Европската унија доколку имаат негативен PCR-тест за ковид-19 или се целосно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 564 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 342 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хотелите од Охрид и Струга се договорија, ќе има специјален попуст за Србите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: