Без конкретен договор заврши средбата помеѓу Битиќи и претставниците од Ивент индустријата


Без конкретен договор заврши тричасовната средба меѓу вицепремиерот Битиќи и претставанциите од Ивент индустријата, но претходно најавените протести остануваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Ковид-кризата наметна ограничени услови за работа, во која прометот е намален над 80 отсто. Државната поддршка е неопходна за туристичко-угостителскиот сектор ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во објавата додава дека мерката која ќе се реализира преку Развојната Банка, ќе им помогне на компаниите да ја зголемат ликвидноста, да ги реализираат своите ...
| | веќе видена | слични

Угостителите, туристичките работници, сметководителите, танцовите училишта и останатите дејности кои досега протестираат пред Министерството за финансии од ...
| | веќе видена | слични

ОТКАКО ВЛАДАТА ГО ОБЈАВИ И ШЕСТИОТ ПАКЕТ МЕРКИ И шестиот пакет владини мерки, кој предвидува 17,8 милиони евра за поддршка на дејностите што во текот на овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 658 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без конкретен договор заврши средбата помеѓу Битиќи и претставниците од Ивент индустријата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: