Ивент индустријата ги става протестите во мирување, се чека на јавен повик од милион евра


Средба меѓу организаторите на настани и вицепремиерот Фатмир Битиќи заврши без договор. Претставниците од Ивент индустријата најавија дека протестите ќе ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Туристичко-угостителскиот сектор е најпогодениот сектор од почетокот на кризата предизвикана од пандемијата и затоа во рамки на Шестиот пакет економски мерки, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ковид-кризата наметна ограничени услови за работа, во која прометот е намален над 80 отсто. Државната поддршка е неопходна за туристичко-угостителскиот сектор ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во објавата додава дека мерката која ќе се реализира преку Развојната Банка, ќе им помогне на компаниите да ја зголемат ликвидноста, да ги реализираат своите ...
| | веќе видена | слични

Угостителите, туристичките работници, сметководителите, танцовите училишта и останатите дејности кои досега протестираат пред Министерството за финансии од ...
| | веќе видена | слични

ОТКАКО ВЛАДАТА ГО ОБЈАВИ И ШЕСТИОТ ПАКЕТ МЕРКИ И шестиот пакет владини мерки, кој предвидува 17,8 милиони евра за поддршка на дејностите што во текот на овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 899 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 282 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ивент индустријата ги става протестите во мирување, се чека на јавен повик од милион евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: