Адвокатскиот тим на Камчев обвинува за нестручно и несовесно работење


Директно кршење на основните човекови права и незаконска мерка. Вака одбраната на Орце Камчев го оценува новото судско решение, со кое на Камчев му се одредува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со отворено писмо до 47-те министри за надворешни работи на Советот на Европа одбраната на Јордан Камчев бара меѓународен мониторинг за случајот. „Тргнувајќи ...
| | веќе видена | слични

Oдбраната на бизнисменот Јордан Камчев преку отворено писмо се обрати до Комитетот на министри на Советот на Европа во кое бара меѓународен мониторинг, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одбраната на бизнисменот Јордан Камчев испрати отворено писмо до 47-те министри за надворешни работи на Совет на Европа. Адвокатот Тони Менкикоски вели дека ...
| | веќе видена | слични

Поради нарушувањето на процедурите и стандардите од стана на македонските правосудни и органи на прогонот и нивниот молк во заштита на законитоста во случајот ...
| | веќе видена | слични

Тргнувајќи од фактот дека Македонија е под мониторинг на Комитетот на Министри при Советот на Европа во делот кој се однесува на примената на мерката притвор и ...
| | веќе видена | слични

Осудениот новинар Томче Кежаровски во кратка анализа на профилот на обвинителката Лиле Стефанова објаснува зошто македонските граѓани не веруваат во ...
| | веќе видена | слични

„И после луѓето не верувале во Судот, не им верувале на судиите и на обвинителите…!? Кажете ми, Ве молам, како да веруваат!? И тие што имаа малку верба ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адвокатскиот тим на Камчев обвинува за нестручно и несовесно работење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: