На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 998 пациенти, слободни кревети има

8 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 998 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
15 копии
3 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 125 пациент позитивен и ...
| | веќе видена | слични

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во Македонија во последните 24 часа се направени 3.526 тестирања, а регистрирани се 564 нови случаи со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
повеќе

Останато

Во дел од училиштата во земјава денеска повторно имаше делумен бојкот на наставата. Наставата претежно ја бојкотирале основните училишта, но има информации ...
сите 360 | | | веќе видена

Владата денеска на седница треба да решава по предлогот на Главниот координативен кризен штаб за скратување на полицискиот час и за продолжување на работното ...
сите 333 | | | веќе видена

Досегашните примери во овие три децении за наводно гонење на високата корупција се сведуваа на политички реваншизам кон политичкиот опонент, или, пак, на ...
сите 213 | | | веќе видена

Намален број на починати а паѓа и процентот на позитивни тестови, покажува неделната анализа на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) СКОПЈЕ – Третиот бран на ...
сите 322 | | | веќе видена

По повод 117 години од загинувањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски напиша на Фејсбук дека Делчев е љубов, ...
сите 57 | | | веќе видена

Претседателот на Здружението на новинари Младен Чадиковски вели дека е очигледна медиумска стагнација во државата Институциите на власта во Северна Македонија, ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 998 пациенти, слободни кревети има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: