ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Филипче, СДСМ обвинува дека шират лажни вести

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара оставка од министерот Венко Филипче и на денешниот протест кој веќе 5 недела се одржува пред министерството за здравство. Велат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Попушта притосокот во болниците“, „ситуацијата е под контрола“ сето ова го има само во изјавите и главата на Филипче. Реалноста вели секој ден има по неколку ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Секое деноноќие Македонија брои по неколку десеттина починати. Вкупната бројка на починати е речиси 4.600 граѓани. За разлика од скоро двамилионска Македонија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче ја претвори Македонија во гробница, за ова ќе одговара. Секое деноноќие Македонија брои по неколку десеттина починати и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
3 копии

Следејќи го темпото на вакцинација на населението во Македонија и споредувајќи го тоа со европските земји, дури и оние од регионот, не може а да не бидеме ...
| | веќе видена | слични

Од мај руските Спутник В ќе се произведуваат во Торлак, ова беше одлична можност да разговараме на што може ние да сметаме. Ќе се произведат близу 1 милион ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека вакцината на Синовак, која ќе пристигне во најголема количина во земјава, е ефикасна не 50, туку над 70 отсто, ...
сите 353 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не очекува ништо од средбата помеѓу шефот на државата Стево Пендаровски и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, поврзано ...
сите 223 | | | веќе видена

За посета на угостителските објекти, црквите, кината и театрите, трговските центри и моловите, за фитнес центрите, училиштата за танц, за домовите за стари ...
сите 319 | | | веќе видена

Владата на Хрватска одлучи да донира 50.000 дози вакцини за земјите на Балканот. Според одлуката, во Босна и Херцеговина ќе бидат дистрибуирани 30.000 дози, а ...
сите 255 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 76 | | | веќе видена

Во рамките на работната посета на Италија, министерката Радмила Шекеринска го посети Одбранбениот колеџ на НАТО во Рим, каде пред слушателите на напредниот ...
сите 235 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Филипче, СДСМ обвинува дека шират лажни вести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: