Деталите од жалбата која до Апелационен суд ја поднесе правната одбрана на Јордан Камчев


Како одбрана на г-динот Камчев веќе информиравме за директното кршење на основните човекови права при неговото лишување од слобода, а потоа и со целосно ...
| | веќе видена | слични

Тргнувајќи од фактот дека Македонија е под мониторинг на Комитетот на Министри при Советот на Европа во делот кој се однесува на примената на мерката притвор и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Докази во кои од страна на обвинетите во предметот „Шпански скали” се потпишани документи, врз кои обвинителството го темели обвинението, а се однесуваат на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со изведување на докази од обвинителството, во Основниот кривичен суд Скопје, денеска продолжува судењето за предметот „Шпански скали“ во кој се обвинети ...
| | веќе видена | слични

Го повикуваме градоначалникот Ивица Димитров да одговори дали вчера во својство на ОСОМНИЧЕН се појави во просториите на Основното јавно обвинителство во ...
| | веќе видена | слични

Директно кршење на основните човекови права и незаконска мерка. Вака одбраната на Орце Камчев го оценува новото судско решение, со кое на Камчев му се одредува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Двајцата лидери се договориле да ги вратат на функција американскиот и рускиот амбасадор Рускиот претседател Владимир Путин, по средбата со претседателот на ...
сите 296 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 187 | | | веќе видена

Утре со почеток од 15 часот македонската репрезентација го игра клучниот меч од кој зависат многу работи за посакуваниот пласман во нокаут фазата на Европското ...
сите 336 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деталите од жалбата која до Апелационен суд ја поднесе правната одбрана на Јордан Камчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: