Туристичките агенции во колапс, ќе протестираат со угостителите

Секторот туризам е еден од најпогодените сектори во периодот на пандемијата, за нашите државјани се затворени границите речиси на сите европските држави, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интересот за летување или воопшто за какво било патување е сведен на минимум, но со оглед на фактот што во моментов буквално сите граници ни се херметички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Асоцијацијата на туристички агенции на Црна Гора Орхан Хоџиќ вели дека добро тоа што, за разлика од минатата година, границите ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

ОТКАКО ВЛАДАТА ГО ОБЈАВИ И ШЕСТИОТ ПАКЕТ МЕРКИ И шестиот пакет владини мерки, кој предвидува 17,8 милиони евра за поддршка на дејностите што во текот на овој ...
| | веќе видена | слични

Во знак на благодарност за донираните вакцини и Дојран ќе има специјални поволности за српските туристи. Во рамките на своите надлежности општината веќе донела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералната оценка на Синдикатот на работниците од угостителството и туризмот за шестиот пакет економски мерки е позитивна. „Ќе биде инјекција што ќе овозможи ...
| | веќе видена | слични

Владата обезбеди 1,3 милиони евра за уредување на плажите Претор и Сливница во Преспа. Проектот предвидува чистење на Преспанското Езеро со специјален брод ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 267 | | | веќе видена

Македонија го одработи својот дел од обврските. Време е ЕУ да испорача, без одложување, бидејќи секоја поинаква одлука ќе го наруши кредибилитетот на ЕУ пред ...
сите 550 | | | веќе видена

Ефикасноста на кинеската вакцина „Синовак“ е многу поголема од педесет отсто, уверува министерот за здравство Венко Филипче. Во текот на овој месец од оваа ...
сите 199 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Додека ние објавуваме скандал со набавка на противпожарна скала од 1.7 милиони евра, двојно повеќе од таа во Загреб, замислете зетот на секретарот на Шилегов ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристичките агенции во колапс, ќе протестираат со угостителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: