АХВ: Кривичниот закон клучен против измамите со храна

2 копии

Четврта година по ред ја предводиме листата за спроведување и имплементирање на политиките препорачани од Европската комисија, а еден од факторите за тоа е ...
| | веќе видена | слични

По објавувањето на извештајот на Европската комисија „Работен документ на Комисијата за Програмата за економски реформи за 2021 - 2023 година за Албанија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На денешната собраниска седница беа изгласани измените и дополнувањата на Законот за електронски комуникации, а министерот за информатичко општество и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Струга, 20. април 2021 (ИНПРЕС) – Општина Струга аплицираше за примена на проектот „Една точка на услуги”, преку кој граѓаните ќе може да добијат повеќе услуги ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Еден од четирите приоритети на Економскиот и инвестициски план за Западен Балкан (ЕИП) ќе биде поддршка на дигиталната трансформација на Западен Балкан и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанскиот Кривичен закон претставува основа за спроведување на истрагите кои во делот на храната се насочени кон заштита на здравјето на потрошувачите и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 540 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 204 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (среда и четврток), целата територија на државата ќе биде зафатена со ...
сите 135 | | | веќе видена

Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба, вели за Фактор, Благој Паунов, командир на Територијалната противпожарна единица од Кочани. ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 363 | | | веќе видена

Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
сите 158 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АХВ: Кривичниот закон клучен против измамите со храна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: