ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Филипче ниту тестираа, ниту вакцинираат, народот е оставен сам на себе


Заев и Филипче ниту тестираа, ниту вакцинираат, народот е оставен сам на себе, наместо во сопствената држава се вакцинира во соседството. Од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

„Попушта притосокот во болниците“, „ситуацијата е под контрола“ сето ова го има само во изјавите и главата на Филипче. Реалноста вели секој ден има по неколку ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Секое деноноќие Македонија брои по неколку десеттина починати. Вкупната бројка на починати е речиси 4.600 граѓани. За разлика од скоро двамилионска Македонија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче ја претвори Македонија во гробница, за ова ќе одговара. Секое деноноќие Македонија брои по неколку десеттина починати и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Масовната вакцинација на населението во Македонија е само во изјавите и главата на Венко Филипче. За каква масовна имунизација зборува Филипче кога вчера ...
| | веќе видена | слични

Масовната вакцинација на населението во Македонија е само во изјавите и главата на Венко Филипче , соопшти денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ. За каква масовна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 13 мај 2021 почнува од ...
сите 338 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 330 | | | веќе видена

Постои многу силна поддршка за одржување на првата меѓувладина конференција и нема поддршка за раздвојување на Македонија и Албанија. Ваква порака денеска е ...
сите 297 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 91 | | | веќе видена

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 150 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат проблем што се води неселективна борба против корупција, имаат проблем што процесот на имунизација се одвива непречено, имаат ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Филипче ниту тестираа, ниту вакцинираат, народот е оставен сам на себе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: