Зборот не им трае подолго од еден ден: Филипче еднаш вели едно, следниот ден друго!

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил објави линк од анализа на угледниот The New York Times во кој според податоците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на своот фејсбук профил напиша: „The New York Times објавува дека Македонија е најлоша во Европа и меѓу најлошите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шестиот пакет на мерки на СДСМ се потценувачки за граѓаните и стопанството. Со шестиот пакет на мерки власта докажа дека нема слух за потребите и барањата ...
| | веќе видена | слични

Шестиот пакет на мерки на Заев нема да им помогне на затворените 6.200 компании и над 60.000 граѓани кои останаа без работа, се вели во денешната реакција од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Многу фалби, малку помош. СДСМ се фали со 6-ти пакет мерки, кој е вреден само 17,8 милиони евра или само 0,15% од БДП. Овој таканаречен пакет мерки е срамен и ...
| | веќе видена | слични

Помошта на Заев наречена 6-ти пакет не е доволна да покрие ниту сметки за струја, мерките се потценувачки, се вели во денешната реакција од опозициската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев од СДСМ направи чувар на мафијата, чесните членови не ја препознаваат партијата која е окупирана од криминалците. Заев не кажа ништо за Рекет 1 и 2, за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на обраќањето на претседателот на СДСМ Зоран Заев по повод 30-от роденден на партијата . „Заев од СДСМ направи чувар на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 393 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зборот не им трае подолго од еден ден: Филипче еднаш вели едно, следниот ден друго!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: