Каде најчесто купуваат Македонците онлајн во странство?

5 копии
2 копии

Жителите на Кипар, Летонија, Хрватска, Бугарија и Франција се најскептични во однос на вакцинацијата против коронавирус, додека Данците, Ирците, Швеѓаните и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нешто повеќе од една петтина од хрватските граѓани изјавиле дека не сакаат да се вакцинираат против Ковид-19, со што Хрватска е една од првите неколку земји во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Во текот на 2020 година странци кон домашни е-трговци реализирале вкупно 297.863 онлајн трансакции со вкупна вредност од 10,8 милиони евра, наспроти 170.390 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска преку својот фејсбук профил информира дека термини за вакцинација добиле сите граѓани над 40-годишна возраст од ...
сите 527 | | | веќе видена

Палестинското движење Хамас, чие политичко крило има власт во Појасот Газа, испука огромен број ракети кон израелските градови Ашкелон и Ашдод. На удар на ...
сите 496 | | | веќе видена

По најавите на премиерот и вицепремиерот Зоран Заев и Љупчо Николовски дека власта нема да дозволи да се уриваат 50.000 дивоградби, домови на сиромаштијата, по ...
сите 263 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 306 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 311 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 447 | | | веќе видена

Да бидеме искрени пред граѓаните, тие добро ги следат сите чекори наши како политичари и вреди да се спомне дека доколку барем за миг ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 145 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров за грчкиот дневен весник „Та Неа“ изјави дека Грција е многу важен трговски партнер и во Северна Македонија имаме големи грчки ...
сите 482 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде најчесто купуваат Македонците онлајн во странство?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: