ВМРО-ДПМНЕ: Заев е бранител на криминалот на Рашковски кој и понатаму може да влијае на сведоците


Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја информира јавноста дека во рамките на истрагата против четири лица за кои постои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во рамките на истрагата против четири лица, за кои постои основано сомнение дека ...
| | веќе видена | слични

Претрес на скопскиот правен факултет „Јустинијан Први“. Истрага за поранешниот генерален секретар Драги Рашковски ги одвела истражителите во просториите на ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството се уште нема докази за можни злоупотреби во софтверот за тестирање во државните институции. Од организиран криминал за Сител велат дека при ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција изврши претрес во просториите на Правниот факултет „Јустинијан Први“- Скопје во ...
| | веќе видена | слични

Тендерот со Аитоникс АД Скопје за 15 милиони евра преку операторот Крејон Македонија за набавка на софтверски лиценци за Владата, кој го потпиша Драги ...
| | веќе видена | слични

Извршен е претрес во просториите на Правниот факултет „Јустинијан Први“ одземени се компјутери но не се пронајдени материјали поврзани со примените испити на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во ист ден кога Управата за матични книги склучила половина милионски договор со новоформираната фирма „Новатек Инв“ склучила и договор за набавка на софтвер ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција информираше дека во компјутери одземени од Правен немало материјали поврзани со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 13 мај 2021 почнува од ...
сите 353 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 322 | | | веќе видена

Постои многу силна поддршка за одржување на првата меѓувладина конференција и нема поддршка за раздвојување на Македонија и Албанија. Ваква порака денеска е ...
сите 476 | | | веќе видена

Со пренос во живо, поздравување како на митинг, озвучен со микрофони, засебен фотограф, вицепремиерот Артан Груби отиде да се вакцинира против коронавирусот. ...
сите 78 | | | веќе видена

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е бранител на криминалот на Рашковски кој и понатаму може да влијае на сведоците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: