За осум месеци, пратениците добија над 1 милион евра a завршија само 19 седници

Од август минатата година, кога беше формирано Собранието по парламентарните избори на 15 јули, пратениците започнаа со 39 седници, но само 19 од нив завршија, ...
| | веќе видена | слични

Во понеделник, според најавите, треба да биде предаден текстот од Predlog- Закон за државјанство по предлог на Алијансата и Алтернатива. Се најавуваа и многу ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Продолжението на 39-та седница на Собранието, на чиј дневен ред како последна точка е интерпелација за работата на министерот за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нашиот дел околу законот за државјанство е завршен, останаа само неколку технички интервенции и в понеделник на пратеничката група на СДСМ и на владиното ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Интерпелацијата за Спасовски е поднесена од пратениците од Алијанса за Албанците и Алтеранатива, Зиадин Села, Африм Гаши, Скендер Реџепи, Елми Азири, Сурија ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од Алијанса/Алтернатива го подготвиле текстот на законот за државјанств. Се очекува во понеделник албанската опозиција да го достави до ...
| | веќе видена | слични

Се очекува во понеделник албанската опозиција да го достави текстот на Законот за државјанство до координаторите на парламентарната група на мнозинството за да ...
| | веќе видена | слични

Останаа уште неколку технички интервенции и предлог – законот за државјанство е готов. В понеделник ќе го доставиме на пратеничката група на СДСМ и на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синоќа околу 22.05 часот на локален пат над тетовското село Камењане, полициски службеници на СВР Тетово пронашле две вреќи со марихуана. Извршен е увид, а ...
сите 185 | | | веќе видена

Битиќи: Трговските објекти во недела ќе може да работат во една смена, а работниците ќе добиваат 100 отсто повисока дневница Во изминатите неколку години ...
сите 123 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 170 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 138 | | | веќе видена

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За осум месеци, пратениците добија над 1 милион евра a завршија само 19 седници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: