„Мора да објавиме карантин“


4 копии

Како политичка партија која што учествуваше во донесувањето на Законот за младинско учество и младински политики, како и во креирање на интегралниот текст на ...
| | веќе видена | слични

Ние бевме дел од носењето на тој Закон, но обврската за спроведување на истиот остана на Вас од СДСМ, како Влада која е предводена од Вашата политичка партија. ...
| | веќе видена | слични

Правосудството и политичкиот систем се под голем ризик за корупција, покажува Националната стратегија за спречување на корупција и судир на интереси 2021-2025, ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе се искорени корупцијата во Македонија или не зависи од политичката волја да се создадат квалитетни институции, оценуваат аналитичарите. Петгодишната ...
| | веќе видена | слични

Обезбедување на транспарентни вработувања во јавниот сектор, намалување на корупцијата во јавните набавки и доделувањето на државна помош, зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе се искорени корупцијата во Македонија или не зависи од политичката волја да се создадат квалитетни институции, оценува адвокатот Драган Малиновски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Националната стратегија за спречување корупција и судир на интереси и Акцискиот план за спроведување 2021 – 2025 година, опфаќаат 14 критични сектори, од кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. ...
сите 546 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 234 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 218 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, таботната посета на Естонија, ја почна изутрината во Талин со средба со ...
сите 249 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Мора да објавиме карантин“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: