Помошта за граѓаните и за компаниите преку петтиот сет мерки останува во собранискиот лавиринт


За одржувањето на собраниската седница на која треба да бидат изгласани законите кои ќе го активираат петтиот сет мерки за помош на граѓаните и на компаниите ...
| | веќе видена | слични

Во понеделник, според најавите, треба да биде предаден текстот од Predlog- Закон за државјанство по предлог на Алијансата и Алтернатива. Се најавуваа и многу ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери во интервју за емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5, изјави дека кај пратениците има голем интерес да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во вечерашното гостување во „Само интервју“ на Канал 5 рече дека на 18 април добил решение дека може и пратеници со ...
| | веќе видена | слични

Нашиот дел околу законот за државјанство е завршен, останаа само неколку технички интервенции и в понеделник на пратеничката група на СДСМ и на владиното ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери вели дека интересот за имунизација кај пратениците е голем. Според неговите информации денеска во Борис Трајковски ...
| | веќе видена | слични

На 18 добив решение на моето барање дека може и позитивни пратеници да дојдат на работа. Решението е потпишано од Комисија за заразни болести односно д-р Жарко ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од Алијанса/Алтернатива го подготвиле текстот на законот за државјанств. Се очекува во понеделник албанската опозиција да го достави до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 437 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

За посета на угостителските објекти, црквите, кината и театрите, трговските центри и моловите, за фитнес центрите, училиштата за танц, за домовите за стари ...
сите 93 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 215 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, имаше воведно обраќање на состанокот на проектните партнери и претставниците од министерствата за надворешни ...
сите 248 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помошта за граѓаните и за компаниите преку петтиот сет мерки останува во собранискиот лавиринт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: