Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

6 копии

Утрово, од засега неутврдени околности, избувна пожар во станбена зграда во загрепската Малешница. Пожарникарите кои излегле на местото на настанот утврдиле ...
| | веќе видена | слични

Синоќа пламна пожар во куќа во Трогир. Околу 22 часот пожарникарите добиле дојава за пожар во семејна куќа во стариот град, во областа Пасика. Сопственикот на ...
| | веќе видена | слични

Маж (39) утрово се заканил дека ќе скокне од 8-ми кат во зграда во Нов Белград. Сепак мажот се повлече во станот и си ги пресекол вените, а неколку пати си го ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Шин Фејн, Мери Лу Мекдоналд, денеска јавно се извини за атентатот врз вујото на британскиот принц Филип од страна на членовите на ИРА пред 41 ...
| | веќе видена | слични

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 599 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата, претседателот Пендаровски ќе ...
сите 265 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 239 | | | веќе видена

Здруженито за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ денеска преку соопштение информира дека со посебна загриженост и вчудовиденост ја ...
сите 249 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
сите 316 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 233 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен за РСЕ во Киев, каде што се состана со највисоките лидери на земјата, вклучувајќи го и претседателот Володимир ...
сите 98 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: