Мицкоски: Разговарав со Јанша тој негира дека е креатор на документ за промена на границите


Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во емисјата „Само интервју" на Канал 5 телевизија. При своето гостувње посочи дека разговарал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорот на Франција во Македонија, Сирил Бомгартнер, изјави дека големи се шансите лансираниот нон-пејпер во јавноста да биде само пробен балон кој, според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Бујар Османи, денес престојува во посета на Косово. Тој се состана со министерот за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари одвоени средби со претседателката, на Косово Вјоса Османи-Садриу и претседателот на Парламентот, Глаук ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи ја започна посетата на Косово со средба со заменик-премиерката и министер за надворешни работи и дијаспора, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Македонија Бујар Османи допатува денеска во еднодневна официјална посета на Приштина, каде што претпаднево се сретна со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 521 | | | веќе видена

Велимир Смилевски, градоначалникот на Бутел по информациите дека бил многу близок со Камер Идризи, кој завчера вечерта беше убиен, вели дека не знаел за ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски го извести претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, дека одлучи да не го потпише Указот за ...
сите 140 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Разговарав со Јанша тој негира дека е креатор на документ за промена на границите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: