Taсева за софтверот на Рашковски: Што правеле другите органи?


2 копии

Откако вчера антикорупционерите го обелоденија предметот со настанатите урбанистички проблеми врзани со паркингот наспроти Холидеј Ин и ја најавија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното обвинителство ќе ја прошири истрагата за предметот „Двојник“ за издавањето на нелегални пасоши, соопшти синоќа државниот обвинител Љубомир Јовески, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинителството не ја чекало оставката на поранешниот секретар на Владата Драги Рашковски за да побара негово приведување. Отворена е истрага по допрен глас за ...
| | веќе видена | слични

„Еден студент од Правниот факултет, од ова што го зборуваме, може како вежба да напише кривична пријава за овој случај. Затоа што во најголем дел документите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на „Транспаренси интернешнл Македонија“ и поранешна претседателка на Антикорупциската комисија, Слаѓана Тасева, во вечерашната дебата на „360 ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за случајот со поранешниот Генерален секретар на Владата, Драги Рашковски за случајот со набавката на софтверот за МВР, кој тој сам го дизајнирал, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Државната комисија за спречување на корупција, Билјана Ивановска во своето вечерашно гостување во емисијата „360 степени“, во врска со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје денеска пристигна донација од уште 100.000 вакцини од „Синофарм“ од Народна Република Кина. На приемот на ...
сите 405 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 632 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена

Во земјава уште доминира британскиот сој на коронавирусот. Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека имало и други соеви кои биле изолирани. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Taсева за софтверот на Рашковски: Што правеле другите органи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: