СДСМ: Мицкоски е човекот на Груевски, Мијалков и Камчев


5 копии

Министерството за внатрешни работи во континуитет спроведува ефикасни, темелни и неселективни акции во борбата против криминалот и корупцијата, посочи на ...
| | веќе видена | слични

„Полицијата денес е партнер и заштитник на граѓаните и открива и спречува незаконски постапувања. Според податоците, во првите три месеци во 2020 година била ...
| | веќе видена | слични

Полицијата денес е партнер и заштитник на граѓаните и открива и спречува незаконски постапувања. Доказ за професионалното ефикасно и неселективно постапување ...
| | веќе видена | слични

Додека во времето на режимот на ВМРО-ДПМНЕ судиите и обвинителите се бираа од тефтерот на Гордана Јанкуловска а двоецот Михајло и Филимена Маневски беа алфа и ...
| | веќе видена | слични

Нема поголемо лицемерие од тоа ВМРО-ДПМНЕ партијата која го инсталираше „Сваровски” судството денеска да зборува правосудниот систем и правниот поредок во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ се изгуби во својата влези-излези партиска математика, пратениците од опозициската партија избегаа кога сфатија дека ќе направат кворум за закони за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема граница лицемерието на деструктивната и ненародна ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачката СДСМ. „ До вчера оваа партија правеше сè за да ги блокира мерките за ...
| | веќе видена | слични

Познато е и многу пати докажано дека пратениците од ВМРО-ДПМНЕ бегаат од собраниската сала секогаш кога треба да се гласаат закони кои се од интерес на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неформалната група родителите кои се против воведување дигитални ученици в четврток ќе се сретнат со министерката за образование и наука, Мила Царовска Како ...
сите 341 | | | веќе видена

ПОЧНА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА По пристигнувањето на 200.000 кинески вакцини од компанијата Синофарм, од денеска во Македонија почнува масовната вакцинација на ...
сите 98 | | | веќе видена

По повеќечасовно убедување и преземање мерки попладнево околу 18 часот полицијата го лиши од слобода Д.Г. од селото Вељуса, откако денеска во 08:15 часот во ...
сите 316 | | | веќе видена

Скопје пред се има потреба од домаќинско работење, така со 1.7 милиони евра ќе се купат две противпожарни возила со скали, а не едно. Патетични се ...
сите 157 | | | веќе видена

Постои опасност за ЕУ и за земјите од Западен Балкан ако поради поради ненадминати билатерални прашања се попречува евроинтегративниот процес, и тој вакум на ...
сите 182 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ) и Советот ...
сите 163 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 9 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски е човекот на Груевски, Мијалков и Камчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: