Од вторник протести на туристичките работници


„Од исклучителна важност е поттикнување на ликвидноста на стопанството. Околу 2 милиони евра од шестиот пакет мерки се наменети за поддршка на компаниите кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угостителите, туристичките работници, сметководителите, танцовите училишта и останатите дејности кои досега протестираат пред Министерството за финансии од ...
| | веќе видена | слични

Танцовите центри на протест побараа укинување на забраната за работа и финансиски надомест за претпрените штети во изминатата година. „Танцот е пред колапс, а ...
| | веќе видена | слични

Сметководителите денеска најавија дека се приклучуваат на протестот на ТУК и се селат пред влада се додека не им се исполнат барањата. -Нашата професија е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Туристичко-угостителскиот сектор, игритеките, сметководителите и танц-клубовите денеска повторно ќе протестираат пред Министерството за финансии. Бараат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. ...
сите 387 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

ремиерот Зоран Заев го поздрави дијалогот на претседетлот Стево Пендаровски со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, но, вели, не очекува ...
сите 226 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 319 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 76 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од вторник протести на туристичките работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: