Филипче во вторник на разговори во Белград за стратешки план за набавка на вакцини од „Торлак“


Српскиот институт за вирусологија ТОРЛАК ќе им биде стратешки партнер на македонските здравствени власти во набавката на вакцини. Министерот Филипче во вторник ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во спортската сала А1 Арена – Борис Трајковски вчера започна вакцинацијата на пратениците со вакцината „Спутник В“, додека паралено продолжи и вакцинацијата на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство вчера соопшти и дека епидемиолошката состојба предизвикана од коронавирусот последните денови се подобрува, се намалува бројот на нови ...
| | веќе видена | слични

Бројката на регистрирани нови случаи на заболени со Ковид-19 веќе неколку дена по ред е во намалување, но бројот на починати на дневно ниво и натаму е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните на Кичево на возраст од 73 и 74 години кои се на ред за имунизација, поради недостиг од вакцини ќе мора да почекаат додека не пристигне новата ...
| | веќе видена | слични

Во вакциналната амбуланта при ЈЗО Здраствен дом од Велес денеска, по два дена пауза, продолжи вакцинацијата против Ковид-19 на лицата над 75-годишна возраст од ...
| | веќе видена | слични

Се намалува бројот на новодијагностицирани случи со Ковид, а намален е притисокот во болниците. Поради ова викендов ќе се затвораат дел од Ковид одделенијата ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 149.710, бројката на оздравени пациенти е 127.139, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претставници на неформалната фејсбук-група граѓани „Учебници и настава мора да има“, која од четвртокот повикува на бојкот на наставата, утре ќе има средба со ...
сите 291 | | | веќе видена

Вкупниот број на пациенти позитивни и суспектни на вирусот Ковид-19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во останатите болници низ земјава ...
сите 407 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Додека земјава и натаму е во чекалницата за својата интеграција во Европската унија поради блокадата со Бугарија, се поставува прашањето дали државно-владиниот ...
сите 252 | | | веќе видена

Скопје пред се има потреба од домаќинско работење, така со 1.7 милиони евра ќе се купат две противпожарни возила со скали, а не едно. Патетични се ...
сите 161 | | | веќе видена

Мила Царовска продолжува да оди со глава во ѕид со Концепцијата за реформа во основното образование. Секојдневните реакции и негодувања од родителите и од ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче во вторник на разговори во Белград за стратешки план за набавка на вакцини од „Торлак“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: