Заев, Села и Гаши постигнаа договор за законот за државјанство, се чекаат антикризните мерки


После вчерашниот хаотичен ден, денеска во Собранието е помирно. Премиерот Зоран Заев и претседателите на Алијансата за албанците и Алтернатива, Зијадин Села и ...
| | веќе видена | слични

Во понеделник, според најавите, треба да биде предаден текстот од Predlog- Закон за државјанство по предлог на Алијансата и Алтернатива. Се најавуваа и многу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот на коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива Елми Азири истакна дека проектот за Брз автобуски превоз во Скопје „прави дискриминација на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нашиот дел околу законот за државјанство е завршен, останаа само неколку технички интервенции и в понеделник на пратеничката група на СДСМ и на владиното ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пратениците од Алијанса/Алтернатива го подготвиле текстот на законот за државјанств. Се очекува во понеделник албанската опозиција да го достави до ...
| | веќе видена | слични

Се очекува во понеделник албанската опозиција да го достави текстот на Законот за државјанство до координаторите на парламентарната група на мнозинството за да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот на коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, Елми Азири на денешната прес-конференција коментирајќи го ставот на директорот на Државниот ...
| | веќе видена | слични

Останаа уште неколку технички интервенции и предлог – законот за државјанство е готов. В понеделник ќе го доставиме на пратеничката група на СДСМ и на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев, Села и Гаши постигнаа договор за законот за државјанство, се чекаат антикризните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: