На тетовец му го украле „Туарегот“, во измамата помогнала нотарска помошничка

38-годишен измамник од тетовското село Желино успеал да одземе автомобил за кој требало да изврши градежни работи, без да ги изврши работите. Вработена во ...
| | веќе видена | слични

Вработени во Домот за деца со воспитни и социјални проблеми во скопската населба Ѓорче Петров вчера пријавиле дека 12-годишно дете од Кочани, нивни штитеник, ...
| | веќе видена | слични

Непознато лице вчера се обидело да ограби жител на Скопје сред бел ден на плоштадот „Македонија“, но 42-годишниот скопјанец не му се исплашил на заканите, ...
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово на автопатот Тетово-Гостивар, кога возач на автомобил излетал од патот, здобивајќи се со тешки повреди, соопшти ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
повеќе

Останато

На велешани кои завчера не се појавија на вакцинирање во Кавадарци, вчера не им било дозволено да се вакцинираат во пунктот во Велес, иако Министерството ...
сите 467 | | | веќе видена

Заедничко решение за дигитализацијата на учебниците на денешната средба со родителите и претставници од МОН не се најде. Родителите кои се против замената на ...
сите 270 | | | веќе видена

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски утре во 15 часот ќе го прими на средба лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од кабинетот на ...
сите 164 | | | веќе видена

Преговорите на Северна Македонија и Албанија за членство во Европската Унија треба да започнат што поскоро, за да се зачува кредибилитетот на процесот на ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На тетовец му го украле „Туарегот“, во измамата помогнала нотарска помошничка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: