КОВИД: Денес има повеќе заболени од оздравени


6 копии

Во спортската сала А1 Арена – Борис Трајковски вчера започна вакцинацијата на пратениците со вакцината „Спутник В“, додека паралено продолжи и вакцинацијата на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство вчера соопшти и дека епидемиолошката состојба предизвикана од коронавирусот последните денови се подобрува, се намалува бројот на нови ...
| | веќе видена | слични

Бројката на регистрирани нови случаи на заболени со Ковид-19 веќе неколку дена по ред е во намалување, но бројот на починати на дневно ниво и натаму е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните на Кичево на возраст од 73 и 74 години кои се на ред за имунизација, поради недостиг од вакцини ќе мора да почекаат додека не пристигне новата ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија денеска се регистрирани 33 лица починати од ковид-19 и уште 489 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Тестирани се 2.841 лица во ...
| | веќе видена | слични

Се намалува бројот на новодијагностицирани случи со Ковид, а намален е притисокот во болниците. Поради ова викендов ќе се затвораат дел од Ковид одделенијата ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 149.710, бројката на оздравени пациенти е 127.139, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД: Денес има повеќе заболени од оздравени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: