Кралицата нареди кршење на традицијата за погребот на принцот Филип за никој да не ги посрами нејзиниот син и внук


Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, но на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското ...
| | веќе видена | слични

Среќни родители. Денес е возбудлив ден во домот на кралското семејство во Кембриџ, бидејќи принцот Луис го слави својот трет роденден. Малиот принц е третото ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс е фотографирана со нејзиниот син Арчи во рацете. Меган беше облечена во фармерки и црна маица што го истакнуваше нејзиниот голем стомак. ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс наскоро ќе го роди своето второ дете, девојче, а сега е фатена во ретка прошетка со наскоро двегодишното момче На првите фотографии од ...
| | веќе видена | слични

Британскиот принц Вилијам и принцезата Кејт објавија нова фотографија од нивниот помлад син принцот Луис, по повод неговиот трет роденден. Фотографијата е ...
| | веќе видена | слични

Преубавата Меган Маркл досега немавме можност да ја видиме по експлозивното интервју кое што го изненади светот. Но, сега се појавија фотографии на кои што ...
| | веќе видена | слични

 Австралијанецот Сајмон Дорант Деј кој е роден во Обединетото Кралство повторно објави нови фотографии со цел да докаже дека тој е тајното дете на принцот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 259 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 151 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 84 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 152 | | | веќе видена

Нема напредок во македонско бугарските разговори во рамките на мешовитата комисија за историски прашања - вели за тв 24 Огнен Вангелов, член на македонскиот ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кралицата нареди кршење на традицијата за погребот на принцот Филип за никој да не ги посрами нејзиниот син и внук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: