Која вакцина штити најдолго, а која најбрзо?

12 копии

Ризикот едно лице да се зарази со коронавирусот е значително помал по примaње на една доза од вакцините на Астра Зенека и Фајзер, покажа британско истражување. ...
| | веќе видена | слични

Една студија за вакцината на Оксфорд / АстраЗенека или Фајзер / Бионтек покажува дека овие две вакцини ги намалуваат инфекциите со коронавирус за речиси две ...
| | веќе видена | слични

Шансите да се заразат со ковид нагло паднаа по првата доза или на АстраЗенека или на Фајзер вакцините, откри студија во Велика Британија. Вакцините дејствувале ...
| | веќе видена | слични

Вакцините дејствувале исто кај сите возрасни групи. Истражувањето на Заводот за национална статистика (ОНС) и Универзитетот во Оксфорд исто така откриле силен ...
| | веќе видена | слични

Откако започна вакцинацијата против коронавирусот, многумина се прашуваат дали ќе се прими третата доза, и ако е така, по колку? Оваа тема е нешто за што многу ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето кое е резултат на две студии, се темели на вирусни тестирања на 370 илјади жители на Велика Британија. Веројатноста за зараза со коронавирус е ...
| | веќе видена | слични

Шансите да се заразите со коронавирус значително се намалуваат по само една доза од вакцината на „Фајзер/Бионтек“ или на „АстраЗенека“, покажа ново големо ...
| | веќе видена | слични

Во понеделникот, беше објавена куса анализа на првите, прелиминарни резултати од истражувањето што се спроведува во Србија, а кое се однесува на општата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Малата Лара вчера наполни една година, а еден од гостите на нејзиниот роденден беше министерот за здравство Венко Филипче. А Лара, иако има само една година, ...
сите 127 | | | веќе видена

Словенечкиот претседател Борут Пахор нагласи денеска дека една од првите задачи при претседавањето на Словенија со ЕУ ќе биде деблокирање на почетокот на ...
сите 666 | | | веќе видена

Угостителите реагираат на апсурди во протоколите за работа, откако здравствените власти ги укинаа рестрикциите. Велат дека нејасно е зошто од една страна се ...
сите 153 | | | веќе видена

„Следниот состанок на Комисијата за историски прашања меѓу Бугарија и Република Македонија ќе се одржи во октомври. Тоа е по барање на македонската страна, ...
сите 87 | | | веќе видена

Стариот добар Џо, кого медиумите блиски до Трамп и левичарските „наивчини“ сакаат да го опишат како успан и дементен, се покажа како незгоден клиент за Путин, ...
сите 386 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која вакцина штити најдолго, а која најбрзо?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: