Е-трговија: Лани имало 7,3 милиони онлајн трансакции, најмногу нарачки биле во Обединетото Кралство и Унгарија

3 копии

Асоцијацијата за е-трговија, повикувајќи се на податоци објавени од Народната банка, објави дека во текот на 2020 година граѓаните на Македонија реализирале ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 3 минути Согласно објавените податоци од Народната Банка на Република Северна Македонија, Асоцијацијата за е-трговија го анализираше бројот и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во текот на 2020 година странци кон домашни е-трговци реализирале вкупно 297.863 онлајн трансакции со вкупна вредност од 10,8 милиони евра, наспроти 170.390 ...
| | веќе видена | слични

МАКЕДОНИЈА ВО ИДНИНА ЌЕ НАБАВУВА ВАКЦИНИ ОД „ТОРЛАК“ Министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска во Белград имаше средба со неговиот српски колега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

На велешани кои завчера не се појавија на вакцинирање во Кавадарци, вчера не им било дозволено да се вакцинираат во пунктот во Велес, иако Министерството ...
сите 254 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 201 | | | веќе видена

Случувањата во Собраниети на 27 април во 2017 година и актуелната политичка и економска состојба во Македонија ќе бидат двете теми на кои денеска во 15 часот ...
сите 196 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 279 | | | веќе видена

Преговорите на Северна Македонија и Албанија за членство во Европската Унија треба да започнат што поскоро, за да се зачува кредибилитетот на процесот на ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Е-трговија: Лани имало 7,3 милиони онлајн трансакции, најмногу нарачки биле во Обединетото Кралство и Унгарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: